ARTYŚCI

Koncert Muzyki Filmowej – Hans Zimmer wykona Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus i Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora. Partię solową wykona Anna Lasota. Słowo o muzyce: Magdalena Jackowska.

orkiestra2

Maciej Sztor

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego. Jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej POSM. Koncertował m. in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Chórem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej oraz Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus.

Muzyka filmowa to jego pasja a zarazem profesja – interesuje się jej procesem tworzenia i wykonawstwem. Posiada bardzo szeroki repertuar amerykańskiej muzyki filmowej. Kolekcjonuje oryginalne partytury muzyki filmowej a także współtworzy i realizuje własne projekty muzyczne w całej Polsce.

500-index
lasota

Anna Lasota

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała na wydziale wokalno-aktorskim (2008 r.). Laureatka Nagrody Publiczności „Królewskiego Festiwalu Wokalnego” w Wilanowie. Wyróżniona na Ogólnopolskim Konkursie „Złote Głosy Mazowsza”. W 2011 r. wyróżniona w plebiscycie poznańskiej publiczności „Biały Bez” w kategorii „Śpiewak/Śpiewaczka”. W październiku 2012 r. otrzymała statuetkę „Fliss 2012” przyznawaną przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu „Za błysk talentu wokalnego i scenicznego, za swobodę i błyskotliwość prezentacji wokalnych oraz za poruszające kreacje muzyczne i teatralne…”. Zadebiutowała na scenie Opery Nova w Bydgoszczy w partiach Paminy („Czarodziejski Flet”) i Hanny („Straszny Dwór”). Obecnie można ją oglądać na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie wciela się w różne role, m.in. Adeli („Zemsta Nietoperza”), Arseny („Baron Cygański”), Zoriki („Cygańska Miłość”), Christine („Phantom”), Elizy („My Fair Lady”), Aldonzy-Dulcynei („Człowiek z La Manchy”), Ani Shirley („Ania z Zielonego Wzgórza”).

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus została utworzona w 2007 roku przez władze Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z inicjatywy Jerzego Semkowa, znanego orędownika utalentowanej muzycznie młodzieży. Orkiestra skupia najzdolniejszych młodych instrumentalistów, absolwentów muzycznych uczelni, którym umożliwia dalsze szlifowanie talentu oraz możliwość profesjonalnego debiutu. Sinfonia Iuventus będąc orkiestrą młodzieżową jest jednocześnie orkiestrą zawodową.
Jej nazwa w tłumaczeniu na polski oznacza „Brzmienie Młodości”.

orkiestra
chor

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej

Chór tworzą w większości studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej. W ciągu 11 lat swojej działalności Chór miał okazję wielokrotnie występować na krajowych i zagranicznych międzynarodowych festiwalach oraz konkursach chóralnych, nierzadko zdobywając chlubne nagrody.

Obecnie ChAPW śpiewa ponad 30 koncertów rocznie. Warto tu wspomnieć o niejednokrotnym udziale zespołu w prestiżowych projektach z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli organizowanych pod auspicjami macierzystej uczelni, jak również koncertach na zaproszenie krajowych filharmonii, a także występach na przedsięwzięciach medialnych typu Gala Mistrzów Sportu w TVP.

Magdalena Jackowska

Dziennikarka i prezenterka. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2005 roku w zespole RMF Classic. Dla radia rozmawiała m.in. z Ennio Morricone, Janem A.P. Kaczmarkiem, Sir Nevillem Marrinerem, Amosem Ozem, Jose Carrerasem, Januszem Kamińskim. Regularnie relacjonuje festiwale filmowe w Berlinie, Gdyni, Warszawie i Krakowie, a tegoroczną ceremonię rozdania Oscarów komentowała na żywo w Canal +. Autorka radiowego cyklu „Cały ten film” i magazynu „Moje kino”, nagrodzonego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Pomysłodawczyni Listy Przebojów Muzyki Filmowej, której kolejne notowania śledzić można w RMF Classic w każdą niedzielę. Od 6 lat jako prezenterka związana z Festiwalem Muzyki Filmowej i Międzynarodowym Festiwalem Kina Niezależnego Off Plus Camera.

magda_jackowska_crop