KOPOZYTORZY

zimmer

HANS ZIMMER

Hans Florian Zimmer urodził się w 1957 roku we Frankfurcie. Z pochodzenia jest Niemcem, obywatelem USA stał się w drodze naturalizacji. Legenda głosi, że jest samoukiem muzycznym, a podstaw solfeżu i gry na pianinie nauczył się w dwa tygodnie. Karierę zaczynał w Londynie na początku lat 80., komponując muzykę do spotów radiowych.

Czytaj więcej…

williams

JOHN WILLIAMS

John Williams uznawany jest za jednego z najwybitniejszych kompozytorów w historii muzyki filmowej. Zdobywca 5 Oscarów (nominowany do tej nagrody aż 49 razy!), 21 nagród Grammy (61 nominacji), 4 Złotych Globów (24 nominacje), 3 nagród Emmy oraz 5 nagród BAFTA. Jest twórcą muzyki do ponad 100 filmów, a jego ścieżka dźwiękowa do „Gwiezdnych Wojen” jest ikoną amerykańskiej kultury.

Czytaj więcej…

WYKONAWCY

sztor

MACIEJ SZTOR

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego. Jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej POSM. Koncertował m. in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Chórem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej oraz Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus.

Czytaj więcej…

lasota

ANNA LASOTA

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała na wydziale wokalno-aktorskim (2008 r.). Laureatka Nagrody Publiczności „Królewskiego Festiwalu Wokalnego” w Wilanowie. Wyróżniona na Ogólnopolskim Konkursie „Złote Głosy Mazowsza”. W 2011 r. wyróżniona w plebiscycie poznańskiej publiczności „Biały Bez” w kategorii „Śpiewak/Śpiewaczka”.

Czytaj więcej…

simfonia-iuventus

POLSKA ORKIESTRA SINFONIA IUVENTUS

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus została utworzona w 2007 roku przez władze Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z inicjatywy Jerzego Semkowa, znanego orędownika utalentowanej muzycznie młodzieży. Orkiestra skupia najzdolniejszych młodych instrumentalistów, absolwentów muzycznych uczelni, którym umożliwia dalsze szlifowanie talentu oraz możliwość profesjonalnego debiutu.

Czytaj więcej…

chor

CHÓR AKADEMICKI POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

Chór tworzą w większości studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej. W ciągu 11 lat swojej działalności Chór miał okazję wielokrotnie występować na krajowych i zagranicznych międzynarodowych festiwalach oraz konkursach chóralnych, nierzadko zdobywając chlubne nagrody.

Czytaj więcej…