arena-gdynia

Hans Zimmer Tribute Show

W wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Macieja Sztora

Gdynia Arena
12 maja 2018 (sobota), godzina 19:30

12 maja 2018 roku Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają w Gdynia Arena wyjątkowy koncert poświęcony twórczości wielkiego Hansa Zimmera – jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców muzyki filmowej ostatnich lat. Zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe z takich kinowych hitów jak: „Gladiator”, „Incepcja”, „Trylogia Batman”, „Król lew” czy „Piraci z Karaibów”.

Hans Zimmer to twórca współczesnego brzmienia muzyki filmowej, inicjator trendów i prawdziwy człowiek-orkiestra. To również pierwszy w historii kina kompozytor, który osiągnął status międzynarodowej gwiazdy. Na muzykę Hansa Zimmera chodzi się do kina tak, jak na nowe role Leonarda DiCaprio czy Angeliny Jolie. Jego prace ceni również Amerykańska Akademia Filmowa – niedawna nominacja do Oscara za muzykę do blockbustera „Interstellar” jest już dziesiątą w karierze Zimmera.

Przełomami w twórczości Hansa Zimmera były trzy głośne tytuły: „Karmazynowy przypływ”, „Król lew” oraz „Gladiator” – podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. wspaniałe suity właśnie z tych filmów. W programie znalazły się utwory wcześniej w Polsce nie wykonywane przez orkiestry symfoniczne: „Cienka czerwona linia” oraz „Twierdza”.

Widowiskową oprawę koncertu zapewni świetlna iluminacja, projekcja na ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów

informacje

12 maja 2018 (sobota)
Gdynia Arena, Kazimierza Górskiego 8
godzina: 19:30
Bilety: 99, 109, 129, 149, 169, 189, 199 zł

Regulamin Imprezy Masowej

trinity-layout-5sub_20

 trinity-layout-5sub_23

Przydatne informacje:

1. Wstęp na salę możliwy jest na godzinę przed koncertem

2. Koncert potrwa około 90 minut

Widzowie proszeni są o przybycie minimum na 10 minut przed rozpoczęciem koncertu.

Wykonawcy koncertu

Polska Orkiestra Radiowa
Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
Anna Lasota – solistka
Maciej Sztor – dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska – słowo o muzyce