HalaStuleciaHans Zimmer Tribute Show

W wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Macieja Sztora

Wrocław – Hala Stulecia
11 i 12 października 2019 (piątek), godzina 19:30

Już 11 i 12 października w Hali Stulecia we Wrocławiu Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Macieja Sztora wykona Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym.

Podczas wrocławskiego koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator”, „Incepcja”, „Interstellar”, „Trylogia Batmana”, „Twierdza”, „Piraci z Karaibów” i utwór z filmu „Książę Egiptu”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej.

Hans Zimmer to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów – od kasowych superprodukcji, przez seriale i filmy dokumentalne do niszowych projektów. Mistrzowska umiejętność ilustracji obrazu za pomocą szerokiego spektrum muzycznych barw to wizytówka niemieckiego kompozytora, który jako pierwszy w historii kina osiągnął status międzynarodowej gwiazdy.

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya „Król Lew”. Po tym sukcesie lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do „Karmazynowego przypływu” Tony’ego Scotta czy thrillera sensacyjnego „Twierdza” w reż. Michaela Baya. Ważnym przystankiem w karierze niemieckiego kompozytora okazał się oscarowy film Terrence’a Mallicka, „Cienka czerwona linia” – ambitne dzieło, cechujące się minimalistycznym środkami i emocjonalną głębią. Niezwykle poruszająca była muzyka do „Gladiatora” Ridleya Scotta. Album soundtrackowy z tego filmu przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do filmów „Piraci z Karaibów”, „Pearl Harbor”, „Ostatni samuraj”, czy „Kod Da Vinci”. Tak jak ścieżki dźwiękowe do „Incepcji” i trylogii „Batmana” charakteryzowały się silnie wyeksponowanymi perkusjonaliami i eksperymentalną w formie muzyczną akcją, tak muzyka do „Interstellar” zaskakiwała subtelnością.

Koncert uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe wyświetlane na ekranie kinowym, a świetlna iluminacja dopełni odbiór wizualny wydarzenia.

Cykl Koncertów Muzyki Filmowej prezentujący dzieła światowej sławy współczesnych kompozytorów został zainicjowany przez Trinity Group w 2011 roku.

informacje

11 (piątek) i 12 (sobota) października 2019
Hala Stulecia, Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
godzina: 19:30
Bilety: 99, 119, 149, 169, 199

Regulamin Imprezy Masowej

 trinity-layout-5sub_23

Przydatne informacje:

1. Wstęp do Hali Stulecia możliwy jest od godziny 18:00

2. Koncert potrwa około 120 minut

3. Widzowie proszeni są o wcześniejsze przybycie do Hali Stulecia  aby uniknąć kolejek.

Wykonawcy koncertu

Polska Orkiestra Radiowa
Anna Lasota – solistka
Maciej Sztor – dyrygent
Magda Miśka-Jackowska – słowo o muzyce

 

 

PROGRAM koncertu

Hans Zimmer – Gladiator

Hans Zimmer – Incepcja
Hans Zimmer – Batman
Hans Zimmer – Interstellar
Hans Zimmer – Człowiek ze stali

Hans Zimmer – Ostatni samuraj
Hans Zimmer – Kod da Vinci

Hans Zimmer – Sherlock Holmes
Hans Zimmer – Król lew

Hans Zimmer – Twierdza
Hans Zimmer – Karmazynowy przypływ
Hans Zimmer – Pearl Harbor

Hans Zimmer – Piraci z Karaibów