Pixar in Concert

Muzyka z najpopularniejszych animacji ostatnich lat!

UWAGA!
Nowa lokalizacja koncertu: Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej (ul. Sienkiewicza 10)

Godzina: 17:00

W tym roku mijają dokładnie dwie dekady od premiery pierwszej części „Toy Story”. Przez ten czas nieskrępowana wyobraźnia twórców wytwórni Disney•Pixar bezustannie zapewniała nam niezwykłe atrakcje. I chociaż niektórzy mogą twierdzić, że produkcje Pixara tworzone są z myślą o dzieciach, to który rodzic nie wymieni bez zająknięcia swojej ulubionej animacji tej wielokrotnie nagradzanej wytwórni? Dzisiejsi 30-latkowie do dziś z rozrzewnieniem wspominają dzień, w którym po raz pierwszy zobaczyli „Toy Story” – teraz magia tego i wielu innych filmów ma szansę na nowo odżyć w ich umysłach. Podczas „PIXAR in Concert” dzieci zobaczą postacie i usłyszą melodie, które przed laty pokochali ich rodzice, a być może najmłodsi zapoznają starszych z ulubionymi, najnowszymi opowieściami Pixara.

Czterech wybitnych kompozytorów, cztery muzyczne style, a do tego kilkanaście kultowych postaci, kilkadziesiąt Oscarów® oraz setki milionów widzów na całym świecie – oto Pixar in Concert. Wyjątkowa jakość animacji wytwórni Disney•Pixar to efekt połączenia pasji, doświadczenia i kreatywności. Na sukces studia niestrudzenie pracują najlepsi artyści i programiści – te dwie zdawałoby się sprzeczne dziedziny Pixar harmonijnie łączy, czego efekty od dwóch dekad możemy podziwiać na srebrnych ekranach. Czym jednak są najbardziej nieprawdopodobne pomysły wizualne bez równie porywającej muzyki?

Pixar in Concert” to kompozycje wybitnych kompozytorów, wyróżnianych najbardziej prestiżowymi światowymi nagrodami. Do filmów „Toy Story”, „Potwory i spółka” oraz „Auta” ścieżkę dźwiękową skomponował Randy Newman. Jego jazzujący, nieco zawadiacki styl doskonale wpasował się w pełne dowcipu, zwariowane opowieści o przyjaźni i sprycie animowanych postaci. Thomas Newman, ceniony za ciepłe, liryczne brzmienia i piękne linie melodyczne, pracował przy filmie „Wall-E”. To dzięki jego muzyce animacja o ciekawskim robocie wzrusza wszystkich, bez względu na wiek. Atmosfera średniowiecznej Szkocji w „Meridzie Walecznej” to zasługa Brytyjczyka Patricka Doyle’a. Michael Giacchino rodzinie superbohaterów „Iniemamocnych” podarował muzyczną esencję bondowskiego sznytu, a „Ratatujowi” – francuskie melodie najwyższego, paryskiego sortu. Za ilustrację do „Odlotu” – połączenia rodzinnego ciepła i egzotycznej przygody – Giacchino uhonorowany został Oscarem.

Niezwykłe połączenie kultowych animacji na wielkim kinowym ekranie wraz z muzyką wykonywaną przez Polską Orkiestrę Radiową pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego premierowo w Warszawie – tuż po Świętach, 27 grudnia.

up

informacje

Koncert w Warszawie:

Termin: 27.12.2015 (niedziela)
Godzina: 17:00
Miejsce: Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej, ul. Sienkiewicza 10
Ceny biletów: 49, 69, 89, 109, 129 zł

trinity-layout-5sub_20

 

 

Przydatne informacje:

1. Wstęp na salę możliwy jest na godzinę przed koncertem

2. Koncert potrwa około 60 minut

Widzowie proszeni są o przybycie minimum na 10 minut przed rozpoczęciem koncertu.

Uwaga: po trzecim dzwonku miejsca wolne mogą być zajmowane przez osoby z wejściówkami. Osoby spóźnione, których miejsca zostały zajęte, proszone są o znalezienie dla siebie innych wolnych foteli – pomocą służyć będzie Państwu obsługa sali.

Wykonawcy koncertu

Polska Orkiestra Radiowa
Marcin Nałęcz-Niesiołowski – dyrygent

 

 

PROGRAM koncertu

Michael Giacchino – Iniemamocni

Randy Newman – Potwory i spółka

Patrick Doyle – Merida Waleczna

Michael Giacchino – Ratatuj

Thomas Newman – Wall-E

Randy Newman – Toy Story 2

Michael Giacchino – Odlot

Randy Newman – Auta