Koncert Muzyki Filmowej

Orkiestra Polskiego Radia pod batutą Macieja Sztora wykona utwory skomponowane przez Hansa Zimmera
„Gladiator”, „Batman”, „Incepcja” oraz „Piraci z Karaibów”

Sala Ziemi – Poznań
6 października 2024 (niedziela), godzina 19:30

Największe hity muzyki filmowej Hansa Zimmera w SALI ZIEMI w POZNANIU

6 października w Sali Ziemi w Poznaniu Orkiestra Polskiego Radia i Chór Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator”, „Incepcja”, „Interstellar” oraz „Batman”. Zostaną również wykonane oryginalne utwory z filmów „Piraci z Karaibów”, „Król lew” i „Diuna”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent Hansa Zimmera – jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Chociaż Hans Zimmer nie pojawi się osobiście podczas koncertów, to zaprezentowane zostaną jego utwory oraz ciekawostki z biografii.

Hans Zimmer napisał ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów. Tworzy do wszystkich gatunków filmowych od animacji przez komedie romantyczne, kino akcji, thrillery po epopeje historyczne. Poza prestiżowymi nagrodami jak Oscar, Złoty Glob czy Grammy, otrzymał również nagrody za całokształt twórczości: Lifetime Achievement Award, Frederick Loewe Award, Henry Mancini Award for Lifetime Achievement. Jego wizytówką jest charakterystyczny styl będący połączeniem muzyki symfonicznej, współczesnych instrumentów i elektroniki.

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya „Król lew”. To perełka tego koncertu, i słusznie Zimmer dostał Oscara za muzykę. To również utwór, w którym orkiestra ma okazję zaprezentowania się w pełnej palecie brzmienia. Ta muzyka jest niezwykle poetycka i szczera” – zauważa dyrygent Maciej Szor.

Po sukcesie „Króla lwa” lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do „Karmazynowego przypływu”. Kolejnym znaczącym momentem w karierze kompozytora był soundtrack do „Gladiatora”, który był wielkim kinowym hitem, a muzyka z tego filmu weszła szturmem do sal koncertowych. Album soundtrackowy z „Gladiatora” przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do „Piratów z Karaibów”, „Pearl Harbor”, „Kodu da Vinci”, „Incepcji” czy „Batmana”.

Koncert uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe wyświetlane na ekranie kinowym, a świetlna iluminacja dopełni odbiór wizualny wydarzenia.

Bilety w cenach od 179 zł do 229 zł dostępne na stronie www.koncertfilmowy.pl, eBilet.pl i Biletyna.pl

Informacje o koncercie:

Termin: 6.10.2024 (niedziela)
Miejscowość: Poznań
Miejsce: Sala Ziemi Poznań
Godzina: 15:30 oraz 19:30
Bilety:
179,199, 229 zł
Czas trwania koncertu: 100 minut

Regulamin Imprezy Masowej

 

Przydatne informacje:

1. Wstęp na teren Sali Ziemi Poznań możliwy jest od godziny 18:30

2. Koncert potrwa około 100 minut

3. Widzowie proszeni są o wcześniejsze przybycie do Sali Ziemi Poznań, aby uniknąć kolejek.

Wykonawcy:

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Chór Politechniki Warszawskiej
Anna Lasota – solistka
Maciej Sztor – dyrygent
Magda Miśka-Jackowska – słowo o muzyce

 

 

PROGRAM koncertu

Hans Zimmer – Fanfara
Hans Zimmer – Gladiator
Hans Zimmer – Incepcja
Hans Zimmer – Batman
Hans Zimmer – Man of Steel
Hans Zimmer – Interstellar
Hans Zimmer – Diuna
Hans Zimmer – Sherlock Holmes
Hans Zimmer – Kod da Vinci
Hans Zimmer – Król lew
Hans Zimmer – Karmazynowy przypływ
Hans Zimmer – Pearl Harbor
Hans Zimmer – Piraci z Karaibów