torwar

Koncert Muzyki Filmowej

Koncert poświęcony twórczości Jamesa Hornera w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Macieja Sztora

POLSAT PLUS ARENA – GDYNIA
17 listopada 2024 (niedziela), godzina 19:30

„Avatar” i „Titanic” oraz najpiękniejsze utwory Jamesa Hornera

17 listopada w Polsat Plus Arenie w Gdyni odbędzie się premiera koncertu poświęconego twórczości Jamesa Hornera – autora ścieżek dźwiękowych do ponad stu hollywoodzkich filmów, w tym do najbardziej dochodowych produkcji w całej historii kina: „Avatara” i „Titanica”. 

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz Chór Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają najsłynniejsze kompozycje Jamesa Hornera do takich filmów jak: „Avatar”, „Titanic”, „Waleczne Serce”, „Apollo 13”, „Chwała” oraz „Obcy”. W programie koncertu zabrzmi także najnowsza muzyka do „Avatara 2″. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska.

Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent Jamesa Hornera – jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej, orkiestratora i dyrygenta. W swoich niezapomnianych ścieżkach dźwiękowych niezwykle umiejętnie łączył chóralne, instrumentalne i elektroniczne brzmienia. Z powodzeniem tworzył muzykę zarówno do kina historycznego, science-fiction, dramatów, horrorów i animacji. Potrafił odmalować każdą muzyczną barwę, a w swoich wypowiedziach wielokrotnie porównywał komponowanie do malowania.

Horner w bardzo krótkim czasie stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych hollywoodzkich kompozytorów. Miał na koncie współpracę z najlepszymi muzykami na świecie i znakomitymi reżyserami, takimi jak: George Lucas, Steven Spielberg,  Mel Gibson czy Olivier Stone. W 1987 roku Horner otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara za muzykę do obrazu „Obcy – decydujące starcie”. Upragnione statuetki Akademii Filmowej dostał jednak dopiero w 1998 roku za ścieżkę dźwiękową do filmu  „Titanic” i za piosenkę „My heart will go on”, którą współtworzył z  Willem Jenningsem.

„Muzyka Hornera wymaga bardzo sprawnego aparatu wykonawczego, który potrafi oddać wszystkie niuanse partytury i zrealizować całą paletę barw w szlachetny i subtelny sposób.  Jego muzyka płynie, nie da jej się zamknąć w ramach” – podsumowuje dyrygent Maciej Sztor.

Utwory wykonywane na żywo przez chór i orkiestrę ilustrować będzie projekcja na ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów.

Bilety w cenach od 89 zł do 229 zł dostępne na stronie www.koncertfilmowy.pl, eBilet.pl i Biletyna.pl 

Informacje o koncercie:

Termin: 17.11.2024 (niedziela)
Miejscowość: Gdynia
Miejsce: Polsat Plus Arena Gdynia
Godziny: 19:30
Bilety:
89, 119, 149, 199, 229 zł
Czas trwania koncertu: około 100 minut

Regulamin Imprezy Masowej

 

Przydatne informacje:

1. Wstęp na teren Polsat Plus Areny możliwy jest od godziny 18:00

2. Koncert potrwa około 100 minut

3. Widzowie proszeni są o wcześniejsze przybycie do Polsat Plus Areny, aby uniknąć kolejek.

Wykonawcy koncertu

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Chór Politechniki Warszawskiej
Anna Lasota – solistka
Maciej Sztor – dyrygent
Magdalena Miśka–Jackowska – prowadzenie koncertu

 

 

Program koncertu:

James Horner – Avatar
James Horner – Wichry namiętności
James Horner – Titanic
James Horner – Waleczne serce
James Horner – Chwała
James Horner – Maska Zorro
James Horner – Piękny umysł
James Horner – Niesamowity Spider Man
James Horner – Apollo 13
James Horner – Obcy
James Horner – Star Trek
James Horner/Simon Franglen –  Avatar 2