Artyści

ARTYŚCI

Koncert Muzyki Filmowej – Hans Zimmer Tribute Show wykona Polska Orkiestra Radiowa i Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora. Partię solową wykona Anna Lasota. Słowo o muzyce: Magdalena Miśka-Jackowska.

Maciej Sztor

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego. Jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej POSM. Koncertował m. in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Chórem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej oraz Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus.

Muzyka filmowa to jego pasja a zarazem profesja – interesuje się jej procesem tworzenia i wykonawstwem. Posiada bardzo szeroki repertuar amerykańskiej muzyki filmowej. Kolekcjonuje oryginalne partytury muzyki filmowej a także współtworzy i realizuje własne projekty muzyczne w całej Polsce.

Maciej Sztor

Anna Lasota

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała na wydziale wokalno-aktorskim (2008 r.). Laureatka Nagrody Publiczności „Królewskiego Festiwalu Wokalnego” w Wilanowie. Wyróżniona na Ogólnopolskim Konkursie „Złote Głosy Mazowsza”. W 2011 r. wyróżniona w plebiscycie poznańskiej publiczności „Biały Bez” w kategorii „Śpiewak/Śpiewaczka”. W październiku 2012 r. otrzymała statuetkę „Fliss 2012” przyznawaną przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu „Za błysk talentu wokalnego i scenicznego, za swobodę i błyskotliwość prezentacji wokalnych oraz za poruszające kreacje muzyczne i teatralne…”. Zadebiutowała na scenie Opery Nova w Bydgoszczy w partiach Paminy („Czarodziejski Flet”) i Hanny („Straszny Dwór”). Obecnie można ją oglądać na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie wciela się w różne role, m.in. Adeli („Zemsta Nietoperza”), Arseny („Baron Cygański”), Zoriki („Cygańska Miłość”), Christine („Phantom”), Elizy („My Fair Lady”), Aldonzy-Dulcynei („Człowiek z La Manchy”), Ani Shirley („Ania z Zielonego Wzgórza”).

Polska Orkiestra Radiowa

Historia Polskiej Orkiestry Radiowej sięga lat przedwojennych, po wojnie, już w 1945 roku orkiestrę objął Stefan Rachoń, skrzypek i dyrygent, kolejno dyrektorami artystycznymi Orkiestry PR byli: Włodzimierz Kamirski, Jan Pruszak, Mieczysław Nowakowski. Za kadencji Tadeusza Strugały (1990 – 1993) orkiestra uzyskała dzisiejszą nazwę i przeniosła się do nowej siedziby – Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. W latach 1993-2006 szefem artystycznym Polskiej Orkiestry Radiowej był Wojciech Rajski. W marcu 2007 na stanowisko dyrektora artystycznego Polskiej Orkiestry Radiowej został powołany Łukasz Borowicz, który prowadził Orkiestrę do 31 stycznia 2015. Nagrana wspólnie płyta z udziałem Dominika Połońskiego otrzymała w 2007 nagrodę Fryderyka.

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej

Chór tworzą w większości studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej. W ciągu 11 lat swojej działalności Chór miał okazję wielokrotnie występować na krajowych i zagranicznych międzynarodowych festiwalach oraz konkursach chóralnych, nierzadko zdobywając chlubne nagrody.

Obecnie ChAPW śpiewa ponad 30 koncertów rocznie. Warto tu wspomnieć o niejednokrotnym udziale zespołu w prestiżowych projektach z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli organizowanych pod auspicjami macierzystej uczelni, jak również koncertach na zaproszenie krajowych filharmonii, a także występach na przedsięwzięciach medialnych typu Gala Mistrzów Sportu w TVP.

Magdalena Jackowska

Dziennikarka i prezenterka. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2005 roku w zespole RMF Classic. Dla radia rozmawiała m.in. z Ennio Morricone, Janem A.P. Kaczmarkiem, Sir Nevillem Marrinerem, Amosem Ozem, Jose Carrerasem, Januszem Kamińskim. Regularnie relacjonuje festiwale filmowe w Berlinie, Gdyni, Warszawie i Krakowie, a tegoroczną ceremonię rozdania Oscarów komentowała na żywo w Canal +. Autorka radiowego cyklu „Cały ten film” i magazynu „Moje kino”, nagrodzonego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Pomysłodawczyni Listy Przebojów Muzyki Filmowej, której kolejne notowania śledzić można w RMF Classic w każdą niedzielę. Od 6 lat jako prezenterka związana z Festiwalem Muzyki Filmowej i Międzynarodowym Festiwalem Kina Niezależnego Off Plus Camera.