JOHN WILLIAMS – KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

 

Grudzień 2015 roku to czas, w którym słowa „Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…” po raz siódmy w historii kina zagoszczą na wielkich ekranach – zbliża się bowiem premiera filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”.

Dla fanów serii „Gwiezdne Wojny” i miłośników muzyki filmowej przygotowaliśmy z tej okazji wydarzenie szczególne – koncert muzyki Johna Williamsa z nowym, wzbogaconym programem. Pokaz w trójmiejskiej ERGO Arenie będzie niepowtarzalną okazją, by na żywo usłyszeć skomponowaną niedawno monumentalną suitę „Star Wars”, swoiste opus magnum całej serii, w której znalazły się nie tylko uwielbiane motywy z pierwszych trzech odsłon gwiezdnej sagi, ale również tematy muzyczne z ostatniej trylogii z „Duel of the Fates” na czele. Utwór ten jeszcze przed premierą filmu stał się muzyczną wizytówką nowych części serii i przebojem wdarł się do stacji nie tylko radiowych, ale i telewizyjnych.

Poza gwiezdną suitą w trakcie koncertu zabrzmi także zjawiskowa wokaliza z filmu „A.I. Sztuczna inteligencja”. Spopularyzowana przez Larę Fabian i Josha Grobana, wykonana zostanie przez Annę Lasotę, doskonale znaną publiczności Koncertów Muzyki Filmowej. Obowiązkowe tytuły w programie każdego koncertu Johna Williamsa to „Szeregowiec Ryan” oraz „Lista Schindlera” – dlatego i tych pozycji nie zabraknie. Dla miłośników filmowej klasyki zagramy marsz „Supermana”, epicki temat z „Parku Jurajskiego” oraz motyw słynnego archeologa w kapeluszu – Indiany Jonesa.

W programie KMF-u Johna Williamsa znalazły się także kompozycje z najnowszych blockbusterów: „Thor” Patricka Doyle’a, „X-men: Ostatni Bastion” Johna Powella, „Spider-Man” Danny’ego Elfmana, a przede wszystkim „Avatar” autorstwa niezapomnianego Jamesa Hornera. To jednocześnie wskazówki dla wszystkich fanów cyklu Koncertów Muzyki Filmowej, czego można się spodziewać w kolejnych jego odsłonach.

Koncert wykona Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod batutą Macieja Sztora. Widowiskową oprawę koncertu zapewni świetlna iluminacja, fragmenty filmów oraz najsłynniejsze filmowe kadry.

informacje

Koncert w Trójmieście:

Termin: 06.12.2015 (niedziela)
Godzina: 19:00
Miejsce: ERGO Arena Gdańsk/Sopot, Plac Dwóch Miast 1
Ceny biletów: 59, 99, 129, 149, 169 zł

Regulamin imprezy masowej: Koncert Muzyki Filmowej – John Williams

trinity-layout-5sub_20

 

 

 

Przydatne informacje:

1. Wstęp na salę możliwy jest na godzinę przed koncertem

2. Koncert potrwa około 80 minut

Widzowie proszeni są o przybycie minimum na 10 minut przed rozpoczęciem koncertu.

Uwaga: po trzecim dzwonku miejsca wolne mogą być zajmowane przez osoby z wejściówkami. Osoby spóźnione, których miejsca zostały zajęte, proszone są o znalezienie dla siebie innych wolnych foteli – pomocą służyć będzie Państwu obsługa sali.

Wykonawcy koncertu

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
Anna Lasota – solistka
Maciej Sztor – dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska – słowo o muzyce

 

 

PROGRAM koncertu

Alfred Newman – Fanfara Fox

John Williams – Gwiezdne Wojny: Suita z filmów I-VI

John Williams – Szczęki
John Williams – Park Jurajski
John Williams – Poszukiwacze Zaginionej Arki
John Williams – A.I. Sztuczna Inteligencja

John Williams – Lista Schindlera
John Williams – Szeregowiec Ryan

Danny Elfman – Spider-Man
John Powell – X-Men: Ostatni Bastion
Patrick Doyle – Thor
James Horner – Avatar

Finał: wiązanka najpopularniejszych tematów Johna Williamsa: Gwiezdne Wojny, Szczęki, Superman, Poszukiwacze Zaginionej Arki, Harry Potter, E. T.